Spitalul Județean din Timișoara a cumpărat, printr-un proiect finanțat prin PNRR, aparatură medicală și echipamente de sterilizare și dezinfecție în valoare de peste 35 de milioane de lei. Investițiile au ca scop reducerea riscului de infecții asociate actului medical. Prin proiect, la Compartimentul ATI-Traumă din Casa Austria a fost instalat un sistem special de filtrare și […]
Noi echipamente la Spitalul Județean din Timișoara pentru reducerea riscului de infecții
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Spitalul Județean din Timișoara a cumpărat, printr-un proiect finanțat prin PNRR, aparatură medicală și echipamente de sterilizare și dezinfecție în valoare de peste 35 de milioane de lei. Investițiile au ca scop reducerea riscului de infecții asociate actului medical. Prin proiect, la Compartimentul ATI-Traumă din Casa Austria a fost instalat un sistem special de filtrare și […]
Citește și aceste articole
Renasterea Banateana
Modernizarea ambulatoriului Spitalului Județean Timișoara, finalizată după o investiție de aproape 14 milioane de lei
23 iunie 2026
Vocea Timisului
Ambulatoriul integrat al Spitalului Județean Timișoara, modernizat cu aproape 14 milioane de lei prin PNRR
23 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

