Nicușor Dan a susținut o conferință de presă din Polonia, după participarea sa la summitul liderilor din flancul estic al NATO. Președintele a declarat că România are nevoie de un guvern până marți, 30 iuni, când parlamentarii intră în vacanță. ”Nu vreau să fac predicții despre guvern. Pentru România e important, pentru că avem miza […]
Articolul Nicușor Dan spune: „Nu poți să te lupți cu sistemul când ești șeful sistemului”. Acuză că „niște lideri” politici și-au schimbat poziția între timp față de Tomac și Veștea apare prima dată în Observatorul Prahovean.

