Preşedintele Nicuşor Dan a declarat joi, în Polonia, că este important pentru România ca să aibă un guvern cât mai repede și că „ar fi bine să avem un guvern până marţi”. Șeful statului a precizat că se aşteaptă ca partidele să vină la el „cu majoritatea”. „Pentru România e important, pentru că avem miza …

Citește articolul complet pe HotNews →