În timp ce în România criza politică se adâncește, președintele Nicușor Dan își intensifică agenda externă, intrând într-o nouă etapă de activitate diplomatică intensă. După întâlnirea de vineri seara de la Cotroceni cu liderii partidelor din România, Nicușor Dan s-a întors în Polonia, unde participă la reuniunea regională de securitate. Luni, șeful statului îl va primi la București într-o vizită oficială pe președintelr Israelului, Isaac Herzog.

Citește articolul complet pe Wall-Street.ro →