La doar o zi după ce s-a întors din Polonia pentru a se întâlni cu liderii partidelor la Cotroceni privind formarea noului Guvern, președintele Nicușor Dan revine sâmbătă în această țară pentru a lua parte la reuniunea găzduită de președintele Karol Nawrocki, alături de liderii Poloniei, Estoniei, Letoniei și Lituaniei. Discuțiile vor fi axate pe întărirea securității europene în contextul războiului Rusiei împotriva Ucrainei și al provocărilor de pe Flancul Estic al NATO.

Citește articolul complet pe Digi24 →