Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Ziare.com →Locuitorii unui oraș din Congo au incendiat un centru medical unde se aflau bolnavii de Ebola. Pacienții au fugit și riscă să infecteze întreaga comunitate
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Locuitori furioși din orașul Mongbwalu, aflat în epicentrul unui focar de Ebola din estul Republicii Democrate Congo, au atacat și incendiat un cort al unui centru medical al organizației Medici Fără Frontiere, într-un nou episod de violență împotriva infrastructurii sanitare.
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

