Povestea lavandei a început în perioada pandemiei, în 2021, când Ana Maria Joarza a decis să planteze lavandă în grădina mamei sale, Viorica Cioban, din satul Doștat. Inspirată de câmpurile spectaculoase pe care le-a văzut în Franța, tânăra și-a dorit să aducă puțin din acest farmec mai aproape de casă.Read More

Citește articolul complet pe Mesagerul de Sibiu →