Parlamentarii UDMR vor părăsi sala în momentul votului din plenul reunit cu privire la învestirea guvernului lui Adrian Veştea, a declarat, luni seara, liderul formaţiunii, Kelemen Hunor, transmite Agerpres. Întrebat dacă parlamentarii UDMR vor rămâne în bănci la vot sau vor părăsi sala, Kelemen Hunor a răspuns: „Părăsim sala”. El a reafirmat că UDMR ar […]

© G4Media.ro.

Citește articolul complet pe G4Media →