Parlamentarii UDMR vor părăsi sala în momentul votului din plenul reunit cu privire la învestirea guvernului lui Adrian Veștea, a declarat luni seară liderul formațiunii, Kelemen Hunor. Întrebat dacă parlamentarii UDMR vor rămâne în bănci la vot sau vor părăsi sala, Kelemen Hunor a răspuns: „Părăsim sala”. Kelemen Hunor a reafirmat că UDMR ar vota …

Citește articolul complet pe HotNews →