Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Știri Pe Surse →Kelemen Hunor: Încrederea, în societatea românească, este deficitul cel mai grav
Notele editorului
Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, consideră că încrederea este 'deficitul cel mai grav' în societatea românească şi că problema cea mai mare este că 'statul, de foarte multe ori, prin instituţiile lui, îşi bate joc de cetăţean'.&#…
Citește și aceste articole
Gazeta de Cluj
Românii nu au încredere în clasa politică de la București. Care sunt partidele cu cea mai mare încredere?
4 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

