Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, consideră că varianta cea mai probabilă de Guvern este un „Guvern PSD monocolor”, precizând că „aşa am simţit eu din discuţiile de până acum.” De asemenea, Hunor a precizat că încrederea este „deficitul cel mai grav” în societatea românească şi că problema cea mai mare este că „statul, de foarte multe ori, prin instituţiile lui, îşi bate joc de cetăţean”.
Ce variantă de Guvern o vede ca cea mai probabilă Kelemen Hunor: „Aşa am simţit eu din discuţiile de până acum”
Notele editorului
Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, consideră că varianta cea mai probabilă de Guvern este un „Guvern PSD monocolor”, precizând că „aşa am simţit eu din discuţiile de până acum.” De asemenea, Hunor a precizat că încrederea este „deficitul cel mai grav” în societatea românească şi că problema cea mai mare este că „statul, de foarte multe ori, prin instituţiile lui, îşi bate joc de cetăţean”.
Citește și aceste articole
Știri Pe Surse
Kelemen Hunor: Încrederea, în societatea românească, este deficitul cel mai grav
24 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

