Liderul UDMR, Kelemen Hunor, a susținut un discurs surprinzător în Parlament înaintea votului privind învestirea Guvernului Adrian Veștea, afirmând că marele câștigător al zilei este liderul AUR, George Simion. Într-o declarație care a stârnit reacții în plen, Kelemen Hunor a spus că, indiferent de rezultatul votului, cel care a obținut cel mai mare avantaj politic…

Citește articolul complet pe Vestea.net →