Inspectoratul Teritorial de Muncă Suceava anunță că va intensifica verificările în perioada următoare pentru a se asigura că angajatorii respectă măsurile de protecție a salariaților în condiții de temperaturi ridicate extreme. Potrivit legislației, atunci când temperaturile depășesc 37 de grade Celsius sau când nivelul ridicat de umiditate creează condiții echivalente, angajatorii sunt obligați să ia […]

Articolul ITM Suceava avertizează angajatorii: măsuri obligatorii pentru protejarea salariaților pe timpul caniculei apare de pe data de .

Citește articolul complet pe Ziarul de pe Net-Falticeni →