Inspectoratul Teritorial de Muncă a anunțat că va intensifica verificările în perioada următoare pentru a se asigura că angajatorii respectă măsurile de protecție a salariaților în condiții de temperaturi ridicate extreme. Nerespectarea obligațiilor poate atrage sancțiuni contravenționale între 1.500 și 2.500 de lei. Ce trebuie să facă vasluienii pentru a evita problemele de sănătate în zilele cu […]
The post Inspectoratul de Muncă atrage atenția asupra respectării regulilor privind lucrul în timp de caniculă. Recomandări pentru temperaturi extreme first appeared on Monitorul de Vaslui.

