Inspectoratul Teritorial de Muncă (ITM) Călărași desfășoară, în perioada 8 mai – 31 decembrie 2026, o amplă campanie națională de informare dedicată promovării negocierilor colective și prevenirii discriminării și hărțuirii la locul de muncă. Acțiunea face parte din obiectivele stabilite de Inspecția Muncii și urmărește creșterea gradului de informare și conștientizare în rândul angajatorilor, salariaților […]

Citește articolul complet pe Impact →