Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Bihor Stiri →ITM Bihor atrage atenția angajatorilor: Ce măsuri sunt obligați să ia pe perioada caniculei
Notele editorului
Inspectoratul Teritorial de Muncă Bihor le reamintește angajatorilor că au obligația legală de a lua măsuri speciale pentru protejarea salariaților în perioadele cu temperaturi extreme. Avertizarea vine în contextul temperaturilor…
Citește și aceste articole
Observatorulph
Încep perioadele caniculare în Prahova. Ce obligații au firmele față de angajați. ITM anunță controale și sancțiuni
25 iunie 2026
Gazeta Dambovitei
Cod Roșu de caniculă în Dâmbovița. ITM avertizează angajatorii: Amenzi de până la 2.500 de lei dacă nu își protejează salariații
28 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

