Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Bihoreanul →Caniculă la muncă: ITM Bihor le amintește angajatorilor că trebuie să asigure apă, pauze și program redus pentru salariați
Notele editorului
Inspectoratul Teritorial de Muncă Bihor le reamintește angajatorilor că, în perioadele cu temperaturi extreme, sunt obligați să ia măsuri pentru protejarea salariaților, mai ales a celor care lucrează în aer liber.
Citește și aceste articole
Bihor Stiri
ITM Bihor atrage atenția angajatorilor: Ce măsuri sunt obligați să ia pe perioada caniculei
26 iunie 2026
Observatorulph
Încep perioadele caniculare în Prahova. Ce obligații au firmele față de angajați. ITM anunță controale și sancțiuni
25 iunie 2026
Gazeta din Vest
ITM face verificări pentru respectarea legislației în zilele cu temperaturi ridicate
22 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

