Decizia Federației Sportive de Profil din Rusia, vine după ce primarul Clujului, Emil Boc, a interzis afișarea steagului Rusiei și intonarea imnului rusesc de stat. Competiția este organizată de Federația Internațională de Gimnastică în Sala Polivalentă din Cluj-Napoca, care aparține primăriei. În același timp, gimnastele din Belarus au acceptat să concureze ca sportive neutre, […]
Articolul Interdicția steagului Rusiei duce la retragerea delegației de la Cupa Mondială de Gimnastică Ritmică apare prima dată în Radio Romania Cluj.

