Presa din Rusia n-a trecut cu vederea scandalul declanșat în momentul în care Emil Boc, primarul Clujului, a transmis că nu va permite afișarea steagului și intonarea imnului rusesc la Cupa Mondială de Gimnastică Ritmică de la Cluj-Napoca, ca răspuns la agresiunea declanșată de Federația Rusă în Ucraina în 2022.
Federația Internațională de Gimnastică le-a ridicat interdicțiile sportivilor ruși, care pot concura de acum sub steagul țării. …

Citește articolul complet pe Gazeta Sporturilor →