Ilie Bolojan, președintele PNL, a declarat luni seară că invocarea numelui PNL de către miniștrii din guvernul Veștea reprezintă „o încălcare a Constituției”. Acesta a precizat că a transmis o notificare în acest sens conducerii Parlamentului. Bolojan: ”Ceea ce au făcut cei care au depus lista de guvern e o formă de abuz” Bolojan acuză […]
Ilie Bolojan susține că folosirea numelui PNL de către miniștrii din guvernul Veștea este o încălcare a Constituției
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Ilie Bolojan, președintele PNL, a declarat luni seară că invocarea numelui PNL de către miniștrii din guvernul Veștea reprezintă „o încălcare a Constituției”. Acesta a precizat că a transmis o notificare în acest sens conducerii Parlamentului. Bolojan: ”Ceea ce au făcut cei care au depus lista de guvern e o formă de abuz” Bolojan acuză […]
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

