Premierul interimar Ilie Bolojan a participat marți seara la recepția organizată de Ambasada Statelor Unite la București, cu ocazia Zilei Naționale a SUA, eveniment desfășurat în cadrul campaniei „Freedom 250”, prin care Washingtonul marchează 250 de ani de la Declarația de Independență.
Ilie Bolojan, la recepția de Ziua SUA: „Investițiile americane și parteneriatul militar cu SUA sunt esențiale pentru România”
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Premierul interimar Ilie Bolojan a participat marți seara la recepția organizată de Ambasada Statelor Unite la București, cu ocazia Zilei Naționale a SUA, eveniment desfășurat în cadrul campaniei „Freedom 250”, prin care Washingtonul marchează 250 de ani de la Declarația de Independență.
Citește și aceste articole
Wall-Street.ro
Recepție la Ambasada SUA. 250 de ani de independență a Statelor Unite ale Americii
24 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

