Ministerul Sănătății a plătit 155 de milioane de lei pentru finalizarea construcției noului Centru de Diagnostic și Tratament al Tuberculozei Zerlendi de la Spitalul „Marius Nasta” din Capitală. Lucrările au fost blocate de inactivitatea fostului ministru Rogobete, nominalizat din nou la Sănătate de premierul desemnat Adrian Veștea.
The post Guvernul Bolojan a plătit finalizarea lucrărilor la Centrul Zerlendi de la Spitalul „Marius Nasta”. Rogobete, care a amânat plățile, numit din nou la Sănătate appeared first on Cotidianul RO.

