Spuma elitei politice și birocratice din România a zis că, de vreme ce ești cetățean UEropean uber-digitalizat, nu mai e nevoie ca pe cartea de identitate să fie scris domiciliul. Ești, printr-un accident al destinului, născut în România și stai pe stânga, dar măcar poți avea răzbunarea că ești pă progres
Gheorghe Piperea: Noua carte digitală de identitate sau imbecilii planetei Pământ și unde să dai nas în nas cu ei …
Notele editorului
Spuma elitei politice și birocratice din România a zis că, de vreme ce ești cetățean UEropean uber-digitalizat, nu mai e nevoie ca pe cartea de identitate să fie scris domiciliul. Ești, printr-un accident al destinului, născut în România și stai pe stânga, dar măcar poți avea răzbunarea că ești pă progres
Citește și aceste articole
ActiveNews
Gheorghe Piperea: Imbecilii planetei Pământ și unde să dai nas în nas cu ei …
2 iunie 2026
Ziaruldeiasi
Amenzi încurcate în digitalizarea buletinelor: produce litigii, costuri judiciare și timp pierdut
28 iunie 2026
Antena 3 CNN
De ce unii români solicită cartea de identitate model vechi 1997. În ce condiții se mai poate elibera
15 iunie 2026
Redesteptarea
Atenţionare! Cărţile de identitate vechi se mai pot elibera doar în situaţii speciale
26 mai 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

