Un tânăr care a fost sancționat de polițiști după ce a aruncat resturi de țigară direct pe carosabil a reușit să scape de amenda de 1.485 de lei. Deși magistrații au recunoscut că fapta a existat și că poliția a acționat perfect legal, aceștia au considerat că sancțiunea este „prea severă” și au înlocuit-o cu […]

Citește articolul complet pe Turda News →