Președintele AUR, George Simion, susține că în seara votului din Parlament pentru învestirea Guvernului Veștea ar fi fost contactat telefonic de un consilier prezidențial, care i-ar fi transmis că „este un lucru bun ca voi să votați”.
Articolul George Simion susține că a fost sunat în seara votului din Parlament pentru guvernul Veștea de un consilier prezidențial: „E un lucru bun ca voi să votați”. Ce spune Administrația Prezidențială apare prima dată în Ziarul de Iaşi – liderul presei ieşene.

