Președintele partidului AUR, George Simion, a declarat luni seara, după discuțiile cu premierul desemnat Adrian Veștea, că formațiunea pe care o conduce va vota pentru învestirea Guvernului, doar dacă președintele Nicușor Dan va face clarificări privind poziția sa față de AUR. „În această seară, la sediul partidului AUR, a venit premierul desemnat de către Nicuşor […]

Citește articolul complet pe Expres de Banat →