Preşedintele AUR, George Simion, a anunţat luni că, dacă Guvernul Veștea va fi votat, nu va beneficia de susţinerea parlamentarilor AUR. El a precizat că îl aşteaptă la sediul partidului pe premierul desemnat Adrian Veştea. În plus, i-a cerut preşedintelui Nicuşor Dan să iasă public să spună dacă AUR mai este un partid extremist.

Citește articolul complet pe Digifm →