Comisariatul Județean Brașov de la Garda Națională de Mediu a anunțat luni că a desfășurat 46 de acțiuni de inspecție și control pe raza județului, vizând operatori economici din domeniul exploatării de resurse minerale, inclusiv cariere, balastiere și alte activități similare. În urma verificărilor, au fost constatate neconformități pentru care au fost dispuse măsuri cu […]
Articolul Garda Națională de Mediu a aplicat sancțiuni de 390.000 lei în județul Brașov apare prima dată în Monitorul Expres – Stiri Brasov.

