Comisarii Gărzii Naționale de Mediu – Comisariatul Județean Maramureș au finalizat o amplă acțiune de control desfășurată la operatorii economici care exploatează agregate minerale, balastiere, iazuri piscicole și cariere de pe raza județului. Acțiunea a avut ca obiectiv verificarea respectării legislației de mediu, a condițiilor prevăzute în autorizațiile de funcționare, precum și a impactului activităților […]
Garda de Mediu Maramureș a dat amenzi de aproape 500.000 de lei după controale la balastiere și cariere
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Comisarii Gărzii Naționale de Mediu – Comisariatul Județean Maramureș au finalizat o amplă acțiune de control desfășurată la operatorii economici care exploatează agregate minerale, balastiere, iazuri piscicole și cariere de pe raza județului. Acțiunea a avut ca obiectiv verificarea respectării legislației de mediu, a condițiilor prevăzute în autorizațiile de funcționare, precum și a impactului activităților […]
Citește și aceste articole
Monitorul Expres Brasov
Garda Națională de Mediu a aplicat sancțiuni de 390.000 lei în județul Brașov
22 iunie 2026
Gazeta de Nord-Vest
Aproape 100 de controale și amenzi de peste 377.000 de lei aplicate de Garda de Mediu Satu Mare în luna mai
11 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

