Prima înfrângere la Cupa Mondială, 1-2 cu Ecuador, a „rupt” armonia din vestiarul Germaniei.
Un subiect foarte „fierbinte” la nemți a fost, după 1-2 cu Ecuador, dacă Mannschaftul lui Julian Nagelsmann a jucat la sută la sută din capacitate, fiind deja calificat în „16”-imi.
Nagelsmann și portarul Manuel Neuer n-au avut nicio îndoială că jucătorii și-au dorit victoria, însă fundașul Joshua Kimmich i-a contrazis în fața camerelor de luat vederi. …
Furios! Kimmich îl contrazice pe Nagelsmann și-și pune la zid coechipierii: „Asta mă enervează!”
Notele editorului
Prima înfrângere la Cupa Mondială, 1-2 cu Ecuador, a „rupt” armonia din vestiarul Germaniei.
Un subiect foarte „fierbinte” la nemți a fost, după 1-2 cu Ecuador, dacă Mannschaftul lui Julian Nagelsmann a jucat la sută la sută din capacitate, fiind deja calificat în „16”-imi.
Nagelsmann și portarul Manuel Neuer n-au avut nicio îndoială că jucătorii și-au dorit victoria, însă fundașul Joshua Kimmich i-a contrazis în fața camerelor de luat vederi. …
Citește și aceste articole
ProSport
CM 2026 Nemții au numit VINOVAȚII după Germania – Ecuador 1-2: „Ineficienți!”
25 iunie 2026
Gazeta Sporturilor
Nemții, fără milă față de „Die Mannschaft”: „Așa ieșim repede! Șanse mici în fazele eliminatorii”
25 iunie 2026
Gazeta Sporturilor
Se simte presiunea? Julian Nagelsmann a răbufnit, după eșecul cu Ecuador: „Vă rog, încetați să vorbiți prostii”
26 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

