Președintele României, Nicușor Dan, a făcut o scurtă oprire la Cluj-Napoca înainte de plecarea în Polonia, unde participă la Summitul Flancului Estic. Șeful statului a transmis un mesaj de apreciere pentru oraș și pentru comunitatea locală, subliniind rolul important pe care îl joacă tinerii și sectorul tehnologic în dezvoltarea României.
FOTO: Nicușor Dan, baie de mulțime la miezul nopții la Cluj. Cum s-a fotografiat președintele României
Notele editorului
Președintele României, Nicușor Dan, a făcut o scurtă oprire la Cluj-Napoca înainte de plecarea în Polonia, unde participă la Summitul Flancului Estic. Șeful statului a transmis un mesaj de apreciere pentru oraș și pentru comunitatea locală, subliniind rolul important pe care îl joacă tinerii și sectorul tehnologic în dezvoltarea României.
Citește și aceste articole
Monitorul de Cluj
Nicușor Dan, mesaj după oprirea la Cluj: „Energia acestui oraș și entuziasmul tinerilor sunt extraordinare!”
25 iunie 2026
Mesagerul de Sibiu
Primirea de care a avut parte Nicușor Dan la Cluj. „Clujul nu l-a uitat”
25 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

