Ministerul Sanatatii a solicitat activarea de urgenta a planurilor de masuri pentru reducerea riscurilor medicale cauzate de canicula, dispunand suplimentarea echipajelor de ambulanta si verificarea stocurilor de medicamente din spitale. Ministerul Sanatatii solicita activarea planurilor de masuri pentru reducerea riscurilor medicale cauzate de temperaturile extreme. Alertarea echipajelor si suplimentarea acestora in zonele unde numarul solicitarilor este in crestere. Verificarea conditiilor de …

Citește articolul complet pe Ziua de Constanta →