Ministerul Sănătății solicită activarea planurilor de măsuri pentru reducerea riscurilor medicale cauzate de temperaturile extreme. Serviciile de ambulanţă – alertarea echipajelor şi suplimentarea acestora, acolo unde numărul solicitărilor este în creştere. Direcţiile de sănătate publică – verificarea condițiilor de asigurare a asistenței medicale în unitățile sanitare (stocuri de medicamente de urgență, în special a medicamentelor […]

Citește articolul complet pe Viitorul Ilfovean →