Deputatul USR Alexandru Dimitriu anunță că Senatul a adoptat inițiativa legislativă pentru eliminarea unei sancțiuni care-i viza pe șoferi. „Nu vei mai fi amendat dacă ai uitat acasă permisul de conducere sau talonul”, anunță Dimitriu. „Dacă ai permis valabil și mașina este înmatriculată legal, polițistul poate verifica aceste informații în câteva secunde, direct în bazele […]

Citește articolul complet pe Economedia →