Deputatul USR Alexandru Dimitriu a anunțat, recent, că Senatul a adoptat inițiativa legislativă pe care a depus-o pentru eliminarea sancțiunilor aplicate șoferilor care nu au asupra lor permisul de conducere sau certificatul de înmatriculare.
Articolul Senatul a adoptat proiectul de lege pentru eliminarea sancțiunilor aplicate șoferilor care nu au la ei permisul de conducere. Urmează votul decisiv în Camera Deputaților apare prima dată în Romania TV.

