Poliția a înregistrat, în ultimele 24 de ore, 22 de cazuri de fraudă telefonică, în urma cărora cetățenii au fost prejudiciați cu peste 3 milioane de lei, comunică MOLDPRES.

Totodată, autoritățilede resort anunță că au prevenit 284 de tentative de escrocherie, datorită vigilenței cetățenilor și reacției rapide în situațiile suspecte.

Cel mai mare prejudiciu &ic…

Citește articolul complet pe Moldpress - R. Moldova →