Primarul municipiului Cluj-Napoca, Emil Boc, a declarat miercuri, într-o postare pe reţelele de socializare, că steagul şi imnul Rusiei nu pot fi utilizate la Cluj-Napoca, nici măcar în cadrul unei competiţii sportive, cum este Cupa Mondială de Gimnastică Ritmică, care va avea loc în oraş în perioada 26-28 iunie şi la care vor participa şi sportivi ruşi, transmite Agerpres.
Emil Boc: Steagul şi imnul Rusiei nu pot fi utilizate la Cluj-Napoca
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Primarul municipiului Cluj-Napoca, Emil Boc, a declarat miercuri, într-o postare pe reţelele de socializare, că steagul şi imnul Rusiei nu pot fi utilizate la Cluj-Napoca, nici măcar în cadrul unei competiţii sportive, cum este Cupa Mondială de Gimnastică Ritmică, care va avea loc în oraş în perioada 26-28 iunie şi la care vor participa şi sportivi ruşi, transmite Agerpres.
Citește și aceste articole
Mediafax
Boc nu vrea steagul și imnul Rusiei la Cupa Mondială de Gimnastică Ritmică de la Cluj
24 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

