Primarul orașului Cluj-Napoca, Emil Boc, a afirmat miercuri, într-o postare pe rețelele de socializare, că steagul și imnul Rusiei nu pot fi utilizate la Cluj-Napoca, nici măcar în cadrul unei competiții sportive, cum este Cupa Mondială de Gimnastică Ritmică, care va avea loc în oraș în perioada 26-28 iunie și la care vor participa și …

Citește articolul complet pe HotNews →