Primarul Emil Boc a transmis joi o poziție fermă privind participarea sportivilor din Rusia la etapa Cupei Mondiale de Gimnastică Ritmică ce va avea loc în acest weekend la Cluj-Napoca. Edilul a precizat că, deși Federația Internațională de Gimnastică a modificat recent regulile și permite din nou folosirea imnului și a steagului Rusiei în competițiile […]

Articolul Emil Boc anunță că la Cupa Mondială de Gimnastică Ritmică de la Cluj nu vor fi folosite imnul și steagul Rusiei apare prima dată în Ziar Gazeta de Cluj.

Citește articolul complet pe Gazeta de Cluj →