Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Spynews →Doi copii de 2 și 4 ani, găsiți morți într-o mașină din cauza caniculei. Temperaturile au depășit 40 de grade Celsius
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Canicula a făcut primele victime în Europa. Doi copii au murit sufocați în mașină, după ce temperaturile au crescut la peste 40 de grade Celsius. Medicii au încercat să le salveze viețile, dar fără succes.
Citește și aceste articole
HotNews.md - Rep. Moldova
Doi copii au fost găsiți morți într-o mașină, în plină caniculă
22 iunie 2026
Adevărul
Doi copii de 2 și 4 ani au fost găsiți morți într-o mașină, în timpul valului de caniculă
22 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

