Premierul desemnat Adrian Veștea a depus duminică lista miniștrilor Cabinetului său și programul de guvernare. Printre cei nominalizați să facă parte din Guvernul Veștea sunt și doi bistrițeni: Diana Morar și Bogdan Ivan. Diana Morar este propusă pentru a ocupa portofoliul de vicepremier, în timp ce Bogdan Ivan ar urma să preia conducerea Ministerului Energiei. […]
Articolul Doi bistrițeni, pe lista Guvernului Veștea! Ce portofolii vor ocupa apare prima dată în Stiri Bistrita – Ziare Bistrita – Gazeta de Bistrita -Stiri online.

