Programul de guvernare și lista de miniștri au fost depuse la Parlament. Printre cei propuși în Guvernul Veștea se numără și bistrițeanca Diana Morar, care ar urma să fie vicepremier. De asemenea, pentru Ministerul Energiei este propus Bogdan Ivan. Adrian Veștea a depus la Parlament programul de guvernare și lista de miniștri propuși. Potrivit news.ro, […]
The post Bistrițeanca Diana Morar –propusă vicepremier în Guvernul Veștea. Bogdan Ivan – propus ca ministru al Energiei appeared first on Bistrițeanul.ro.

