Subprefectul județului Bistrița-Năsăud, Decsei Atilla, a lansat un apel public către cetățeni pentru a stopa depozitarea ilegală a deșeurilor pe cursurile de apă, în urma unor controale efectuate recent pe teren. Verificările au avut loc pe raza municipiului Bistrița, precum și în comunele Bistrița Bârgăului și Tiha Bârgăului. În cadrul acestor acțiuni, autoritățile au identificat […]
Articolul Decsei Atilla: Nu transformați cursurile de apă în gropi de gunoi! Respectați natura! apare prima dată în Stiri Bistrita – Ziare Bistrita – Gazeta de Bistrita -Stiri online.

