Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Tion →De la Solventul până la Centură. Radiala Vest intră în etapa exproprierilor
Notele editorului
Proiectul Radialei Vest, noua arteră care va lega strada Gării de Centura Timișoara Vest, intră în faza exproprierilor. Primăria a semnat contractul pentru această etapă, continuând investiția ce prevede un drum cu patru benzi, piste de biciclete și pasaj peste calea ferată.
Citește și aceste articole
PressAlert
Primăria Timișoara pregătește terenul pentru o nouă șosea de ieșire din oraș
23 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

