
Un cuplu de cetățeni români a fost condamnat în Elveția pentru o amplă fraudă împotriva sistemului de asigurări sociale, transmite Mediafax. Cei doi au obținut ilegal indemnizații și alte beneficii în valoare de peste 290.000 de franci elvețieni. Instanța a dispus și expulzarea lor din țară pentru o perioadă de 12 ani, relatează Tagblatt. Dosarul […]

