Un cuplu de români a fost condamnat în Elveția după ce ar fi fraudat timp de patru ani sistemul de asigurări sociale și mai multe companii, obținând ilegal sute de mii de franci elvețieni prin accidente inventate și alte scheme frauduloase. După pronunțarea sentințelor, cei doi urmează să fie expulzați în România și au primit interdicția de a reveni în Elveția timp de 12 ani.

Citește articolul complet pe Ziare.com →