Echipa de fotbal a Șelimbărului și-a asigurat sâmbătă prezența în Liga 2, cel puțin pentru încă un sezon, după ce învins pe CS Dinamo cu scorul de 2 la 0. Primul gol al partidei a fost marcat de Petrișor Petrescu, cunoscut publicului sibian din perioada când evolua pentru FC Hermannstadt, în minutul 74 din penalty….
Articolul CSC Șelimbăr rămâne în Liga 2 și o trimite pe CS Dinamo în Liga a 3-a apare prima dată în Știri Sibiu.

