Kelemen: Eu cred că până în 10 iunie, 15 iunie, cel târziu, ar trebui să avem un guvern ca să existe timp să trecem acele proiecte care sunt necesare pentru a atinge jaloanele din PNRR/ După aceea, putem să ne apucăm şi să ne certăm din nou
Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, este de părere că România trebuie să aibă un guvern până la jumătatea lunii iunie, el mărturisind că a renunţat la aşteptările sale privind existenţa unui guvern învestit în prima parte a lunii viitoare, cel mai târziu. Kelemen afirmă că e nevoie de Guvern pentru a finaliza PNRR, subliniind că, după aceea, politicienii pot să se ”certe din nou”.










