Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, este de părere că România trebuie să aibă un guvern până la jumătatea lunii iunie, el mărturisind că a renunţat la aşteptările sale privind existenţa unui guvern învestit în prima parte a lunii viitoare, cel mai târziu. Kelemen afirmă că e nevoie de Guvern pentru a finaliza PNRR, subliniind că, după aceea, politicienii pot să se "certe din nou".
Kelemen Hunor: „Ne trebuie un Guvern ca să atingem jaloanele PNRR. După aceea, putem să ne certăm din nou”
Notele editorului
Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, este de părere că România trebuie să aibă un guvern până la jumătatea lunii iunie, el mărturisind că a renunţat la aşteptările sale privind existenţa unui guvern învestit în prima parte a lunii viitoare, cel mai târziu. Kelemen afirmă că e nevoie de Guvern pentru a finaliza PNRR, subliniind că, după aceea, politicienii pot să se "certe din nou".
Citește și aceste articole
Observator News
Cu ce propunere vine Bolojan după eşecul Guvernului Veştea. Liderul PNL cere un pact politic pe 6 luni
23 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

