Municipiul Bistrița a participat, în perioada 7–13 iunie, la prima întâlnire de lucru a rețelei UNESCO a orașelor creative din domeniile designului și arhitecturii, desfășurată la Berlin și Frankfurt. Delegația Bistriței a fost formată din doamna viceprimar Ștefania Stere și Simion Pop, coordonatorul programului „Bistrița – Oraș Creativ UNESCO” și consultant cultural la Centrul Cultural […]

The post Bistrița își consolidează statutul de Oraș Creativ UNESCO după prima reuniune internațională de arhitectură și design first appeared on Mesagerul de Bistriţa Năsăud.

Citește articolul complet pe Mesagerul de Bistrita Nasaud →